Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia?

Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia?

Jak nie wpaść w spiralę długów i co zrobić, jeżeli już w nią wpadłeś? Czyli słów kilka o tym od kogo nie pożyczać, czego nie podpisywać i dlaczego czasem warto upaść. #przeciwegzekucja #antykomornik #upadłość #hipoteka #weksel #777 kpc

Któż z nas nie ma obecnie konta w banku? Kto nigdy nie wziął pożyczki? Kryzys? Nie wychodzisz z domu? nie ma problemu – czeka na Ciebie pożyczka na „selfie”. Nagły brak gotówki na spontaniczne zakupy z przyjaciółką? pożyczka poprzez 4 kliki w aplikacji mobilnej Twojego banku już na Ciebie czeka. Popsuł Ci się samochód albo chciałbyś go wymienić na lepszy model? Rozwiązaniem problemu będzie zapewne miły konsultant na infolinii – wszystko te możliwości stoją przed nami otworem – frontem do klienta, klient nasz Pan i w ogóle król życia, przynajmniej, dopóki słupki sprzedaży szybują, a wszyscy w korporacji się cieszą, bo pieniądze dla banku czy firmy pożyczkowej to duża premia również dla sprzedawcy.
Co ważne jeszcze nigdy w historii pieniądz nie był tak łatwo dostępny dla przeciętnego Kowalskiego. A przecież wszyscy lubimy mieć pieniądze, które możemy wydać na to co się nam podoba – szczególnie gdy zasmakujemy odrobiny luksusu, który dla jednych będzie zakupem droższej wędliny w miejscowym sklepie mięsnym, a dla innych egzotyczną podróżą w nieznane. Wszystkie te sytuacje łączy jedno – po zwrot tych pieniędzy ktoś się kiedyś do nas zgłosi – będziemy musieli je oddać – zawsze z odsetkami, a czasem z horrendalnymi kosztami dodatkowymi w postaci prowizji, ubezpieczenia i innych produktów „wciśniętych” niejako przy okazji (pomoc hydraulika, informatyka oraz mechanika). Jak uniknąć kłopotów, ewentualnie jak je zminimalizować, lub nawet zlikwidować? O tym dowiecie się z tego oraz innych artykułów zamieszczonych na tej stronie. Nie będziemy Cię osądzać, nie będziemy wyśmiewać kompulsywnych zakupów – każdy z członków naszego zespołu doszedł tu gdzie jest ciężką pracą, popełniając po drodze masę większych i mniejszych błędów. Dlatego wiemy jak jest – samo to przeżyliśmy, przeżyli to również nasi dotychczasowi klienci. Mamy natomiast nad Wami jedną zasadniczą przewagę – wiemy jak z tego wyjść oraz jak nie dopuścić, aby w to wejść.

Obiecujemy:
1) Nie kłamać, że wszystkie rozwiązania będą łatwe, proste i przyjemne.
2) Nie wmawiać, że wszystko zawsze się uda.
3) Nie pisać pism na setki stron, po to, aby wystawiać Wam większe rachunki.
4) Nie oceniać Was. To oni (sprzedawcy) są profesjonalistami szkolonymi w swoim fachu, Wy macie po prostu marzenia.

Natomiast pracując z nami bądźcie nastawieni na:
1) Profesjonalną pomoc.
2) Mówienie ludzkim językiem.
3) Pracę z ludźmi z pasją, energią oraz doświadczeniem.

Na początku kilka słów wprowadzenia. I będzie to ostatni raz, gdy wyjdzie z nas urzędnik-formalista:
„Jeśli Cię na coś nie stać – nie kupuj tego, szczególnie jeśli nie jest to sprawa życia i śmierci. Nie bierz pożyczki/kredytu – oszczędzaj”

A teraz bądźcie gotowi na nieco wiedzy!

Przykazania Pożyczko i Kredytobiorcy

1) RRSO to Twój przyjaciel! RRSO to nie są byle jakie litery, to skrót, który może pozwolić Wam sporo zaoszczędzić, a na pewno ułatwi porównanie konkurencyjnych ofert. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania – bo tak należy go rozwnąć musi uwzględniać wszystkie podstawowe koszty, jakie kredytobiorca będzie ponosił w związku z zawarciem umowy kredytowej, takie jak należne odsetki, prowizje oraz składki ubezpieczeniowe (w przypadku, kiedy kredytobiorca zdecyduje się, na wykupienie dodatkowej polisy). RRSO jest naprawdę przydatna – jeżeli do tej pory tego nie robiliście – to od teraz, pożyczając pieniądze, zawsze na nią patrzcie.
2) Zabezpieczenie jest ważne! Pomimo tego, że każdy kto pożycza Wam pieniądze zapewnia nas o bezgranicznym do Was zaufaniu oraz nieustającej chęci pomocy, to zawsze, ale to zawsze z tyłu głowy ma Was za potencjalnego nierzetelnego klienta, który nigdy nie spłaci swego zobowiązania. Dla pożyczenia mniejszych kwot wystarczy często posiadanie konta w danym banku, zaświadczenie od pracodawcy, czy też podpis małżonka. Dla większych kwot, a czasami o zgrozo również tych mniejszych (!) wymagane mogą być weksel, oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kodeksu postępowania cywilnego, czy też nawet (o zgrozo) hipoteka. Wszystkie wymienione powyżej zabezpieczenia to potężna broń dla udzielającego pożyczki! Weksel – zmniejszy koszty sądowe dochodzenia wierzytelności oraz szalenie uprości procedurę wydawania przez Sąd wyroku, oświadczenie art. 777 k.p.c. – to marzenie każdego pożyczkodawcy – gdy je wystawimy – wierzyciel (pożyczkodawca) może udać się z nim niemal bezpośrednio do komornika. Dlatego czytaj co podpisujesz! Bądź uważny! Przyznaj czasem przed samym sobą, że koszt prawnika, który dokona analizy umowy, uchronić Cię może przed dużo większymi kosztami nietrafionego podpisu, pod dokumentem, z którego konsekwencji nie zawsze zdajesz sobie sprawę.
3) Hipoteka jest królową zabezpieczeń! Jeżeli, stosując terminologię wojskową, przyjmiemy, że weksel, czy też oświadczenie 777 k.p.c. to nowoczesny myśliwiec na usługach pożyczkodawcy / banku, to hipoteka jest bronią atomową. Gdy Wasz wierzyciel wpisze się na hipotece nieruchomości, której jesteście właścicielem, a jeszcze dodatkowo ma w posiadaniu Wasz weksel – wtedy naprawdę lepiej spłacać pożyczki, współpracować z podmiotami od których pożyczamy pieniądze i mieć się na baczności. Hipoteka nie przedawnia się i przechodzi na każdorazowego właściciela nieruchomości. Hipoteka jako zabezpieczenie to ostateczność.
4) Kredyty we frankach, afery finansowe (Get Back) nie musisz być zdany jedynie na siebie! Jeżeli jesteś ofiarą kredytu udzielonego Ci przez bank we franku szwajcarskim, czy też utopiłeś dużą sumę pieniędzy w obligacjach i teraz nawet do końca nie wiesz, jak oceniać postępowanie restrukturyzacyjne, toczące się wobec Get Back, czy też innego podmiotu – zgłoś się do nas. Prawnicy Banków, czy też spółek piszą opasłe pisma i zawsze są na nie, zawsze przeciwko Wam. My, wiemy jak z nimi walczyć, zaufały nam już dziesiątki klientów – o czym szerzej tutaj
5) Nie bój się upaść! Upadłość konsumencka, czy już o tym słyszałeś? Myślisz, że Twoje długi będą spłacać jeszcze Twoje dzieci i wnuki? Nic bardziej mylnego – przyjdź do nas – zaopiekujemy się Tobą i pozwolimy wyjść na prostą. Upadłość jest bolesna, ale to ból przejściowy i postaramy się nią jak najbardziej złagodzić. Chcesz wiedzieć o tym więcej? Zajrzyj tutaj

Jeżeli po przeczytaniu powyższych, stworzonych przez nas przykazań, chociaż jedno z nich Cię zainteresowało albo widzisz pole do współpracy z Nami, na innych jeszcze, nie wymienionych wyżej polach – nie krępuj się – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pomagając Tobie – rośniemy My.

Zapraszam!